بازگشت

راهنمای استفاده از اپلیکیشن:

اپلیکیشن اطلس سخنگو قابلیتهای کاربردی و مهمی را برای یافتن نیازهای متخصصان، مترجمان و زبان‌آموزان حرفه‌ای در زبان انگلیسی ارائه کرده است.

گزینه‌های صفحه اول

(درابتدا) : با وارد کردن چند حرف از کلمه انگلیسی یا کلمه فارسی، نزدیکترین کلمه نمایش داده می‌شود و با انتخاب کلمه مورد نظر، این کلمه در همه دیکشنری‌های اطلس جستجو شده و نتیجه در صفحه دیگری نمایش داده خواهد شد.
(دروسط) : در صورتیکه نتوانید کلمه مورد نظر خود را براحتی در گزیته (درابتدا) پیدا کنید، گزینه (دروسط) را انتخاب نمایید، لیست تمام کلماتی که دارای حروف وارد شده باشند بلافاصله نمایش داده خواهند شد.
(درانتها) : تمام کلماتی که در انتهای آنها، حروف وارد شده وجود دارند بلافاصله نمایش داده خواهند شد، اگر به دنبال قافیه‌ برای اشعار انگلیسی و اشعار فارسی خود هستید، انتخاب این گزینه به شما بسیار کمک خواهد کرد.
(جمله‌یاب) : برای یافتن جملات و مثالهای مرتبط با کلمه وارد شده، انتخاب این گزینه بهترین و سریعترین راه حل است.
ستاره : با انتخاب این گزینه، کلماتی که برای شما مهم و پرکاربرد بوده‌اند نمایش داده خواهند شد. کلمات مهم خود را در صفحه معنی کلمات و با ضربه زدن روی گزینه ستاره، به لیست «کلمات پرکاربرد من» اضافه کنید.
در صورتیکه بخواهید کلمه‌ای را از لیست «کلمات پرکاربرد من» حذف کنید کافی است انگشت خود را روی کلمه و از راست به چپ بکشید وسپس آنرا حذف نمائید.
توجه: در صورتیکه اپلیکیشن حذف شود لیست «کلمات پرکاربرد من» نیز حذف خواهد شد. برای در دسترس بودن این لیست، فقط نسبت به بروزرسانی اپلیکیشن اقدام کنید و برای بروزرسانی، اپ را حذف نکنید که مجددا آنرا نصب کنید.
ساعت : کلماتی که جستجو شده و سپس انتخاب می‌شوند در گزینه ساعت ذخیره خواهند شد و با انتخاب این گزینه، به لیست «جستجوهای اخیر» دسترسی خواهید داشت.
میکروفون : با انتخاب گزینه میکروفون می‌توانید کلمه انگلیسی مورد نظر خود را از طریق تلفظ آن به‌سرعت پیدا کنید.
نکته: در صورتیکه یکی از دیکشنرهای چند جلدی و تک جلدی صفحه اول اپلیکیشن را انتخاب نموده و وارد صفحه آن دیکشنری شوید، گزینه‌های (درابتدا، دروسط، درانتها) فقط در دیکشنری انتخابی، نتیجه جستجو را نمایش خواهند داد.


گزینه‌های صفحه معانی

(معنی) : با انتخاب این گزینه، تمام معانی مرتبط با واژه انتخابی به ترتیب اولویت و اهمیت نمایش داده می‌شوند، معانی ارائه شده در فرهنگ‌های اطلس، یک به یک متناظر با دیکشنری‌های مرجع انگلیسی به انگلیسی می‌باشد.
(مثال) : با ‌انتخاب این گزینه، مثالهای مرتبط با هر یک از معانی کلمه را مشاهده خواهید نمود. همچنین با انتخاب گزینه «مثال‌های بیشتر» که در پایین این صفحه قرار دارد، مثالهای دیگری که کلمه مورد نظر در آنها ذکر شده است نمایش داده خواهد شد.
(فعل ترکیبی) : افعال ترکیبی (Phrasal verbs) که مرتبط با کلمه انتخابی هستند همراه با معادلهای فارسی آنها در این صفحه نمایش داده می‌شوند، همچنین در صورتیکه مثالهایی برای هر فعل ترکیبی نیز وجود داشته باشد در زیر معادلهای فارسی، نمایش داده خواهد شد. مثالهای افعال ترکیبی در دیکشنری افعال ترکیبی انگلیسی به فارسی نیز در دسترس هستند.
(اصطلاح) : اصطلاحات (Idioms) که مربوط به کلمه مورد نظر هستند همراه با معادل فارسی آنها در این صفحه نمایش داده می‌شوند همچنین در صورتیکه مثالهایی برای هر اصطلاح نیز وجود داشته باشد در زیر معادلهای فارسی، نمایش داده خواهد شد. مثالهای هر اصطلاح در بخش (اصطلاح‌یاب) و در دیکشنری اصطلاحات انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی نیز در دسترس هستند.
(همنشین) : همنشین‌ها (Collocations) و کالوکیشن‌های مربوط به هر کلمه با انتخاب این گزینه در دسترس قرار خواهند گرفت.
(صرف) : در صورتیکه کلمه انتخابی یک فعل بی‌قاعده باشد، صرف زمانهای افعال بی‌قاعده در این صفحه نمایش داده می‌شود. لیست کاملترین افعال بی‌قاعده انگلیسی در دیکشنری «افعال بی‌قاعده» در دسترس قرار دارد.
(پرچم‌ انگلستان و آمریکا) : با ضربه زدن روی این پرچم‌ها به ترتیب تلفظ بریتانیایی وآمریکایی کلمه انگلیسی را بصورت اوریجینال و با صدای انسان خواهید شنید. همچنین فونتیک کلمه انگلیسی نیز جلوی هر پرچم قرار دارد.
(پرچم‌ ایران) : در دیکشنری‌های فارسی به انگلیسی اطلس، با انتخاب پرچم ایران تلفظ کلمات و اصطلاحات فارسی را خواهید شنید. این گزینه برای فرزندان ایرانی مقیم خارج از کشور و همه زبان‌آموزان فارسی، کاربرد فراوانی دارد.
(پیکان‌ها) : با ضربه زدن روی دو پیکان < و > که در دوطرف صفحه معنی و بالای کلمه قرار دارد، کلمه قبل و بعد را مشاهده خواهید نمود.
(فلش‌‌ها) : در صورتیکه جستجوی هم عرض انجام داده باشید میتوانید با ضربه زدن روی هر یک از فلش‌هایی که در بالا و سمت چپ صفحه معنی قرار دارد، به صفحه معنی کلمات قبل و بعد که جستجوی هم‌عرض انجام داده‌اید مراجعه کنید.
جستجوی هم‌عرض : هر گاه در هر یک از صفحه‌های «معنی ؛ مثال ؛ فعل ترکیبی ؛ اصطلاح ؛ همنشین» روی یک کلمه انگلیسی ضربه بزنید، آن کلمه بطور خودکار در همه دیکشنرهای انگلیسی به فارسی اطلس جستجو شده و نتیجه جستجو در صفحه دیگری نمایش داده خواهد شد، همچنین میتوانید برای بازگشت به صفحه قبل، از گزینه فلش راست و برای بازگشت به صفحه بعد از گزینه فلش چپ استفاده کنید. این ویژگی در دیکشنری‌ 7 جلدی فارسی به انگلیسی اطلس کاربرد فراوانی دارد.
(ستاره) : در صفحه معنی با ضربه زدن روی گزینه ستاره، کلمه اصلی به لیست «کلمات پرکاربرد من» اضافه خواهد شد و میتوانید با انتخاب ستاره در صفحه اول اپلیکیشن، لیست این کلمات را مشاهده نمایید.
(گزینه A) : با استفاده از این گزینه میتوانید فونت و درشت‌نمایی کلمات را مطابق سلیقه و نیاز خود تنظیم نمایید.
(بازگشت) : با انتخاب آن میتوانید به صفحه قبل برای ادامه جستجوی کلمات مراجعه نمایید.


منوی اپلیکیشن :

در صفحه اصلی اپ و با انتخاب این گزینه، به امکانات زیر دسترسی خواهید داشت:
معرفی دیکشنری‌های اطلس: توضیحاتی مختصر در مورد هر یک از دیکشنری‌های اطلس در این بخش در دسترس است و با مطالعه آن ایده‌های جدیدی را برای راه حلهای سریعتر و دقیقتر در زبان انگلیسی خواهید یافت.
اصطلاح امروز : هر روز یک اصطلاح پرکاربرد نمایش داده می‌شود.
اعلان‌ها: از اخبار مرتبط با اپلیکیشن و آپدیت‌های جدید آن مطلع خواهید شد.
درباره اطلس: در این گزینه تاریخچه تولید و عرضه محصولات متنوع اطلس سخنگو معرفی شده است.
تماس با ما: در صورتیکه سوال یا پیشنهادی در مورد دیکشنری‌های اطلس دارید ما به آن ارج می‌نهیم و حتما با ما در تماس باشید. برای پشتیبانی و رفع اشکالات احتمالی، از طریق ضربه زدن روی گزینه تلگرام یا واتساپ، همکاران ما به شما کمک خواهند کرد.
معرفی به دوستان: چنانچه از محتوای دیکشنری‌های اطلس و اپلیکیشن اطلس‌سخنگو رضایت دارید میتوانید آنرا به دوستان و عزیزان خود معرفی نمایید. تلاش بی وقفه ما برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به شما مترجمان، زبان‌آموزان و متخصصین زبان است.

از اینکه با ما همراه هستید سپاسگزاریم.